تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
چسب کاشی پودری
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
آموزش تعویض تسمه اصلی تعمیر تردمیل

تعمیر تردمیل

تعمیر تردمیل

آموزش تعویض تسمه اصلی تعمیر تردمیل

در ابتدا این مقاله باید بگویم که تعمیر تردمیل و تعویض تسمه تردمیل کار بسیار سختی است و بهتر است این کار را به تعمیرکاران مجرب بسپارید زیرا هم نیاز به ابزار مخصوص این کار دارد و همچنین با کوچکترین اشتباه موجب خرابی اجزاء دیگر تردمیل و ایجاد هزینه بیشتر برای خود می شوید.

ابزار مورد نیاز برای تعمیر تردمیل و تعویض تسمه تردمیل :

1. آچار مخصوص : این آچار یک پیچ گوشتی با سر ستاره ای شش ضلعی می باشد که در هنگام خرید همراه با تردمیل به شما ارائه می گردد.

2. پیچ گوشتی : برای باز کزدن پیچ های پوشش جلویی و انتهایی تردمیل استفاده می شود که پیچ های این قسمت ها بیشتر چهار پهلو می باشد.

3. چکش ضربه گیر : همان چکش های لاستیکی هستند تا در زمان ضربه زدن موجب اسیب دیدن اجزاء تردمیل نشود.

4. تسمه : از تسمه های استاندارد و مخصوص تردمیل خود استفاده کنید. در هنگام خرید به سایز و پهنای تسمه دقت کنید.

مراحل انجام کار تعمیر تردمیل :

1. ابتدا سیم برق تردمیل را از پریز جدا کنید، سپس به وسیله پیچ گوشتی پیچ های قسمت جلویی یعنی قاب موتور را باز کردن و آن را جدا نمایید.

2. اکنون به سراغ پیچ های عقبی تردمیل بروید، می خواهیم پوشش غلتک عقبی را باز نماییم برای این کار بهتر است تردمیل را خم کرده و اگر تاشو نیست به بغل بخوابانید زیرا پیچ های این قسمت در زیر تردمیل قرار دارند، سپس آنها را باز کرده و پوشش ها را بردارید.

3. اکنون پیچ های نگه دارنده غلتک انتهایی را کاملا باز نمایید ( همان پیچهای رگلاژ) به وسیله آچار مخصوص، سپس غلتک را به ارامی از زیر تسمه بیرون بکشید.

4.  اکنون به جلو تردمیل رفته و به وسیله چکش مخصوص و با ضربه زدن محافظ های کناری تردمیل را جدا کنید دقت نمایید که به آنها صدمه وارد نشود. تعمیر تردمیل

5. با انجام این کار می توانید پیچهای تخته تردمیل را ببینید و به وسیله همان آچار مخصوص این پیچها را باز نمایید، در این بخش شما می توانید پیچهای انتهایی و وسطی تخته را باز کنید و دو پیچ جلویی را در مرحله بعد باز کنید.

6. اکنون نوبت غلتک جلویی است ابتدا تسمه موتور را جدا کرده و سپس مانند غلتک عقبی به و سیله آچار مخصوص این غلتک را جدا نمایید و از زیر تسمه بیرون بکشید.

7. اکنون تعمیر تردمیل می توان دو پیچ جلویی تخته تردمیل را باز کنید و سپس تخته و تسمه را از دستگاه جدا کنید،  در ادامه تسمه را از دور تخته تردمیل جدا کرده و با تسمه جدید جایگزین نمایید. اکنون تمام مراحل قبل را بلعکس انجام دهید.

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 24 شهريور 1395ساعت 13:56 توسط امین | تعداد بازديد : 480 | |